Boljevci
Branka Ostojića, Boljevci, Serbia

Izveštaj

Nastavljen niz pobeda! Kao što smo obećali, prvo mesto biće tvrđava kao ona na našem grbu!

Od samog početka viđena je inicijativa našeg kluba. Ne toliko kroz šanse koliko kroz posed lopte. Ali jedno sa drugim ide pod ruku. Šanse su krenule da dolaze, poništen je Evandrov gol zbog ofsajda a Boca nije uspeo da načne protivnika u ranoj fazi. A onda je došao on. Stiven Džerard pokupio loptu skoro na polovini, napravio tri koraka (kao svaki Srbin) i uputio projektil sa 25 metara. Lelujava parabola preko nemoćnog golmana! Poslastica kakva se retko viđa. Dovoljno da Rio podseti na mlade dane. Kako je vreme prolazilo slika na terenu se nije menjala. U jednoj polukontri lopta ponovo dolazi do Ria koji pasom u prostor probija kompletnu odbranu domaćina, a Bocu izbacuje u situaciju 1 na 1. Boca skromno koristi 2 dodira: 1 za prijem u pokretu a 2. samo da je ćušne ispod golmana za 0:2. Igralo se i dalje bez promene odnosa snaga. Evandro je imao još 2 prilike da nastavi golgeterski niz, ali na kraju i kada je zabio drugi put na utakmici i drugi put se sudija oglasio. Rio je zapretio još kojim šutem ali rezultat se nije menjao sve do pred kraj poluvremena kada stvari u svoje ruke uzima Baške. Povlači loptu iz sredine, prolazi jednog igrača i pomalo iznenada puca sa distance u bliži golmanov. Konstantno uzlazna putanja završila je u gornjem desnom a golman samo bespomoćno na zemlji.

Drugo poluvreme donelo je samo rasterećenu igru na obe strane. Sve dok Boca nije morao da izađe napolje zbog nezgodnog doskoka. Pošto smo prethodno već napravili sve 3 izmene, više od pola časa R011 je igrao sa igračem manje. Gosti nisu uspeli ni to da iskoriste a R011 odneo je još jednu važnu pobedu u pohodu na svoj cilj!

Vidimo se na Adi u nedelju 9.4.2017. u 16h kada dočekujemo nezgodnu ekipu Šećeranac Ade!