R011 gruda
nasip, Beograd, Serbia

Izveštaj

Svi preduslovi za igru ispunjeni.

Na teren smo izašli da zabeležimo prvu pobedu ove polusezone ali pitao se i Šećer. Sevnula je kontra domaćina na početku, posle duge lopte iz odbrane, špic Šećera beži našoj odbrani, Mitke istrčava da skrati ugao ali usledila je hladnokrvna boca u dalji ugao i gol od prečku. Stvarno odličan gol! A drugi, kao po navici. Previše poštanja i oklevanja, precizan šut sa 18 metara, Mitke nemoćan. I tako i pored dobre igre, poseda, napada, stative i prečke odlazimo sa minus 2 na poluvreme.

Drugo poluvreme druga priča. Osetili smo da možemo još u prvom i pojačali gas. Fokus je prešao sa organizacije igre na sumanuti napad iz svih pozicija kako bi se što pre vratili u utakmicu. To se i obistinilo. U samo 3 minuta posle totalne ofanzive prezagrejani Grafite – Andra grize i otima 2 lopte u šesnaestercu domaćina kojima naplaćuje sve što mu nije ušlo prethodnih utakmica. Za nerešen rezultat i još pola sata igre za preokret. Napadi su nastavljeni, izgledalo je kao da samo mi igramo, doduše na našoj strani je bila i velika moralna prednost, krenuli smo na sve ili ništa. Ali fudbalski bogovi su zapisali nerešeno. Prvo je Rio omašio sigurnu pobedu a onda je i Neca projektilom sa 16 metara pogodio samo prečku. Nije htela.

Čekajući Godoa i dalje, dočekujemo naše prijatelje iz BUSK-a u nedelju od 12:30h na Adi i nadamo se da će maler preći više na neku drugu ekipu.