R011 gruda
nasip, Beograd, Serbia

Izveštaj

Da se igralo prošle sezone ovaj meč bi odlučivao pobednika lige. Mada, možda ne bi bio toliko zanimljiv i lepršav kao ove sezone.

Počelo je malerom. Već na zagrevanju kapetan Nedović istegao je zadnju ložu i morao je da presedi ceo meč na klupi i da igra lajv klađenje. Malerom se i nastavilo. Posle lepršavog kontra napada, brzog pasa skoro pola našeg tima izgradili smo idealan centaršut za Jakšu u naletu ali lopta nije htela u gol već je poljubila samo prečku u usta. Ali nedugo zatim Jakša je imao popravni gde je znalački u trku, solo akcijom kako smo i navikli od majstora lažnog pokreta, probio odbranu gostiju, izašao ispred golmana i šmekerski spustio Seksi Noletu koji nije imao težak zadatak. 1-0, do tada sve po planu. Međutim maler se opet pojavio pošto je popio kaficu. Šulje želeći da kao poslednji igrač pošalje dijagonalu, pogađa igrača BUSK-a u leđa a kasnije se ispostavilo da je to bila idealna asistencija gostujućem špicu koji uspeva da poravna rezultat. Tek što smo mislili da smo se dovoljno družili sa malerom, eto ga opet. Krilo BUSK-a mulja loptu u ćošku šesnaesterca gde se spaja sa gol-autom okrenut ka aut liniji a maler nagovara Acu da bi mu trebalo uklizati. I bi penal ni iz čega. Goksi brani prvi pokušaj ali gde bi drugde lopta došla nego opet na nogu istom igraču. Za potpuni preokret i rezultat na poluvremenu.

Drugo poluvreme opet krećemo sa golom na nišanu. Gradimo šansu za šansom. Koja maši otvoren šut ispred golmana kojim bi u prošloj sezoni pocepao mrežu, Rio posle asistencije Šuljeta malo iskosa izlazi pred golmana, bocka ali samo do stative – naravno lopta se vratila direkt golmanu u ruke.. I tako dok bivši đak BUSK-a Seksi Nole nije odlučio da stigne Dačinu dubinsku pre istrčalog golmana i njigovog štopera, verovatno u želji da ih pretrči, kači loptu tako da se od šesnaesterca dokotrljala do mreže. Za nerešeno. Ostalo je još 15ak minuta, krenuli smo u totalnu ofanzivu ali bez ozbiljnije šanse za gol osim par gužvi u šesnaestercu i jalovog slobodnjaka sa linije šesnaest. Mogao je i BUSK da vrati utakmicu u svoju korist ali se lopta posle solo prodora korpulentnog špica i projektila iskosa odbija od stative u gol-aut.

Rado igran i praćen derbi sa našim prijateljima tako je i završen – prijateljski, iako nijedna ekipa nije imala tu nameru. Ohrabruje pomak u našoj igri, sklapaju se delići slagalice polako za sledeću sezonu.

Sledeći vikend opet formalno gostujemo na našem terenu amsterdamskom Ajaksu. Pozivamo sve ljubitelje Sedorfa i Seksi Noleta da dođu da se razonodimo zajedno. Obećavamo lepršavu igru.

A da, maler je opet došao među nas i posle tekme. Opet je posetio nesrećnog Nedu. Nije trebao Zenit da se igra…