Stadion Bežanije
Vojvođanska 68, Beograd, Serbia

Izveštaj

Prvo kolo prolećnog dela sezone protiv drugoplasiranog, drugo kolo protiv prvoplasiranog. Mnogi bi rekli najgori mogući raspored, ali pre svega zavisi šta ekipa želi, ako želi da sebi dokaže da može da se nadigrava sa najboljima, onda je raspored idealan. Tako je bilo za nas.

Posle nerešenog rezultata (0-0) u prvom kolu protiv Busija, sada smo naišli na lidera prvenstva FK Atakante i gostovanje na Bežaniji, na obnovljenim terenima FK Bežanije.  Utakmica je počela onako kako se i očekivalo, veoma čvrsto na svim delovima terena. Ipak , imao je lider prvenstva blagu inicijativu, možda i greškom su naši momci ušli defanzivno u ovaj meč,  jer su u najmanju ruku bili ravnopravni u svim segmentima igre sa liderom. Međutim, jedan trenutak i pad koncentracije, u 25. minutu je bio dovoljan napadaču domaćih da lepim prijemom i još lepšim poluvolejom iz okreta dovede domaćina u prednost od 1-0. Ako je utakmica prvog kola ličila na šahovsku aprtiju, onda je ova i pre , a pogotovo nakog gola, delovala kao bitka za Moskvu kod Borodina, gde Napoleon i Kutuzov zaboravljaju na sve aspekte vojne domišljatosti i taktike već šalju nemilice četu za četom u bitku na smrt. Nedostatak izglednih šansi je nadoknađen nebrojanim startovima, ispečenim kolenima na veštačkoj travi i izguljenim ranama koje su se taman sanirale. Jednostavno, sve ono što gledalac želi da vidi u subotu popodne po terenima amaterskih liga Srbije i Beograda.

U drugom poluvremenu je krenuo naš juriš , šansa za šansom, kanonada Šuljagića, ali i sjajne intervencije iskusnog golmana Atakantea. I tako skoro celo poluvreme, sve do 89. minuta. Velika incijativa i promašene šanse su kažnjene kako to obično biva u fudbalu, brzom kontrom i surovom egzekucijom. 2-0 za domaćina i kraj utakmice nakon nekoliko minuta. Šteta zbog rezultata, ali radost zbog energije i spremnosti da se bori  i grize za grb i pobedu. Publika je bila zadovoljna i vera u bolje rezultate i uspešnu polusezonu je još jača.  Zato se sa nestrpljenjem čeka duel sledećeg kola protiv ekipe 011, u nedelju od 12:30 na Adi.