Teren

Studenjak
EBT staza, Beograd, Serbia

Izveštaj

Veoma borbena utakmica po blatnjavom terenu, završena je podelom bodova ekipa koja konkurišu za sam vrh tabele na kraju sezone!

Počelo je veoma loše za R011. Iako se činilo da imamo inicijativu, u 17. minutu usledio je hladan tuš barda beogradskog fudbala. Zabi je iz neugodnog slobodnjaka na liniji kaznenog zakucao u mrežu prizemnim udarcem u dalji golmanov ugao. Ošamućena je bila naša ekipa i dok se osvestila, BUSK je već vodio 2:0! Fenomenalan šut iskosa sa bezmalo 30 metara, preleteo je Goksija koji nije uspeo da se izbori sa suncem i blatom pod nogama, pa je paradom samo ulepšao pogodak. Da situacija bude još gora, povreda je naterala Munjizu da napusti teren već u 24. minutu.

Ali nalazio se i ranije R011 u ovakvim situacijama, a ovo je bila jedna od onih utakmica gde bodovi važe duplo! Konačno se izdigla naša ekipa i posle par prekida, usledio je onaj pravi. Nedović senior je namestio svoju levicu iz slobodnjaka sa desne strane a spretni Boca uspeva da sa penala glavom lobuje golmana koji je bio u istom sosu kao i naš Goksi kod drugog gola. Osetio je R011 svoju šansu i svojski se trudio da dođe do izjednačenja već u prvom poluvremenu. Prolazilo je vreme, neke izgledne situacije.. Sve do 43. minuta kada Skols dodaje Andri loptu na levu stranu. Prekaljeni Andra izbacuje beka u prijemu i vema lukavim i preciznim šutem pogađa dalji golmanov ugao za erupciju sreće i restart utakmice.

Ako za prvo poluvreme možemo reći da je bilo veoma efikasno, za drugo možemo reći da je bilo mnogo uzbudljivije. Od obe ekipe se moglo svašta očekivati a jedno je bilo sigurno – ko prvi zabije gol, dobija. Retko su se pojavljivale izgledne prilike ali kada je na njih došao red bile su kolosalne! Utakmica se otvorila tek nakon isključenja Nedovića Jr koji je zbog dva žuta kartona morao na hladan tuš. Bio je disciplinovan R011, nije podlegao pritisku ni kada je BUSK pogodio stativu ni kada je Goksi skinuo zicer domaćina. Šta više, imao je i R011 pravi odgovor na te pretnje. Naš turbo dizel indžekšn motor modela Bašović neprestano je grizao zadnju liniju domaćina i uspeo da namesti 2 odlične prilike Riu koji ne uspeva da pretoči to u totalni preokret. Prijateljski je počelo, prijateljski se i završilo.

Posle osmog kola, R011 je zauzeo treću poziciju sa tri boda manje od prvoplasiranog Studentskog grada i jednim bodom manje od drugoplasiranog BUSK-a. Sledeće kolo dočekujemo ekipu Busija koja se iz prikrajka ušunjala u borbu za vrh i trenutno je na deobi 4. mesta sa samo bodom manje od nas. Pobeda nad Busijama bi potvrdila naš kvalitet i dodatno zakomplikovala situacu na vrhu tabele jer se poslednje kolo sastaju i dve vodeće ekipe šampionata koje će u direktnom susretu rešiti pitanje jesenjeg šampiona. Sve u svemu triler neviđeni!

Pozivamo sve simpatizere kluba da nas podrže u najvažnijoj utakmici do sada i da mirne glave prezimimo u vrhu tabele. Još ovaj vikend i ništa do marta!

Vidimo se obavezno na Adi u nedelju 30.10.2016. u 13:30h!