Skeljani, Ugrinovci, Serbia

Izveštaj

18. kolo, pobeda, 2. mesto, prvenstva kraj!

Najavili smo borbu do kraja, tako je i bilo. Završnica lige od koje je jedino crnogorska bila zanimljivija u poslednjem kolu gde su 4 tima konkurisala za prvo mesto, međuopštinska grupa A imala je 3 kandidata.

U našoj, poslednje kolo su se međusobno ukrstile prve 4 ekipe. Derbi za direktan plasman u ligu iznad igrali su BUSK i Studentski grad. Ekipe sa izjednačenim brojem bodova i skoro identičnom gol razlikom koja je za 1 gol išla u korist Studenata. Ali ni ta startna pozicija nije predstavljala Studentima dobit jer se ipak gleda međusobni skor rivala a u tome je vodio BUSK sa pobedom u gostima u prvoj polusezoni. Pozitivan ishod za BUSK predstavljao je nerešen rezultat ili pobeda dok za Studentski jedino pobeda od 2-1 i veća. TRILER!

Naša pozicija je bila za 2 boda slabija od vodećih a preko puta nas smo imali veoma neugodnu ekipu Busija koja do ove utakmice nije zabeležila nijedan poraz ove polusezone i želela je da tako i završi prvenstvo. Pobeda R011 značila je da ćemo prvenstvo završiti ili na trojnoj deobi 1. mesta (u slučaju nerešenog rezultata BUSK – Studentski grad) gde bi u mini tabeli zauzeli treće mesto zbog najmanje bodova u međusobnim susretima ili usamljeni na drugoj poziciji (u slučaju bilo čije pobede na drugoj utakmici) sa opravdanim očekivanjima za igranje baraža za popunu lige iznad.

Ono što je do nas bilo to smo i uradili! Sigurnom igrom u prvom poluvremenu gradili smo obruč oko protivnikovog gola. U 25. minutu konačno je slomljen otpor. Baške sa desne strane nalazi Jakšu u srcu šesnaesterca a kada su svi očekivali šut na gol, Jakša pod nogu, u stilu Tea, asistira Kojkeli koji se levom snalazi kao da bi desnom i u situaciji 1 na 1 sa golmanom matira ga iz prve, onako kako bi i sam Limeni poželeo! U drugom poluvremenu nije bilo nekih kolosalnih prilika. Ostaće zabeleženo da se igralo skoro pa isključivo na našoj polovini ali defanziva R011 je delovala u svakoj situaciji kao četa Čolo Simeonea. No passaran za kraj neverovatne sezone, najbolje ikada!

Stigle su i informacije sa druge utakmice. Šok i neverica. Studentski grad pobedio naizgled sa lakoćom 0:4. Kako je tekla utakmica ne znamo jer jedino što je nama bilo bitno jeste da neka od ekipa na toj utakmici pobedi i da se osamimo na 2. mestu što se i desilo!! Imali smo plan za baraž ali kako se u ligi iznad igraju još 2 kola, sve do kraja njihove lige ne znamo da li baraž ima nas u planu! Mi nastavljamo dalje “prvenstvo” sa samo jednom željom – COKO JOKANEEEE BUDI NAŠ VOTFORDEEE!

Ovom prilikom želimo da čestitamo svim ekipama na fer i korektnoj igri tokom celog prvenstva a posebno našim rivalima za vrh tabele, ekipama BUSK-a i Studentskog grada koji su učinili ovo prvenstvo nezaboravnim. Kome god da su se kockice poklopile ili nisu, ova sezona će ostati upamćena za sva vremena. Studentskom gradu srećno u višem rangu a BUSK-u da što pre zaboravi i da nastavi sa odličnim igrama koje su ga krasile ove sezone.

A što se nas tiče – biće šta mora da bude!