TC Stadion
Zaplanjska, Beograd, Serbia

Izveštaj

Momenat za istoriju

Nakon grupne faze i ubedljivog poraza od 6:0 od istog protivnika, retko ko je mogao da stavi opkladu na R011 da će uspeti da izvuče bilo šta osim nekoliko golova u svojoj mreži na kraju ove mnogo važnije utakmice. Utakmica u kojoj jedan klub iz poslednje lige čuva svoj obraz i čast dok druga ekipa iz Beogradske zone treba da potvrdi formu u generalnoj probi pred prvenstvo. Utakmica za bronzu i za mesto na fudbalskoj mapi. Naši momci znali su cilj i imali su hrabrosti da odbruse kvalitetnijem protivniku! Maturski ispit je položen!

Nema sumnje da je Avala 1939 igrala bolje, lepše, brže. Nije nam protivnik davao mnogo prostora čak ni da uzmemo vazduha da odmorimo u prvih 20ak minuta. Šanse su se ređale a protivnik promašivao. Izgledalo je kao da je pitanje trenutka kada će naš klub kapitulirati ali kao što to u fudbalu obično biva, desilo se sasvim suprotno! U trenutku inspiracije Coa se pojavljuje sa beka u sredini, u samopouzdanju koje se videlo u svakom njegovom koraku oduzima loptu saigraču i iz pozicije polušpica šalje “šalu” u prostor našem Vitez Koji kome nije preostalo ništa drugo nego da u situaciji jedan na jedan sa golmanom zakuca iz voleja loptu u gol u stilu Balotelija protiv Nemaca. Taj bljesak naljutio je još više protivnika koji je krenuo što pre po izjednačenje. To se i desilo pred kraj poluvremena nakon jedne dubinske lopte špicu koji je uspeo fenomenalnom tehnikom da skloni loptu od gol aut linije i naše odbrane na penal odakle nije imao težak posao.

Drugo poluvreme nije donelo ništa novo. Avala 1939 je napadala, R011 je čekao svoju šansu iz kontre. Gusta odbrana nije dozvolila izglednije šanse protivniku osim šuteva sa distance koje je jednom rukom skidao fenomenalni Goksi! Što je više curelo vreme tako su i naši momci dobijali sve više samopouzdanja pa su i par puta pripretili ali bezuspešno. Utakmica je otišla u penale.

Rio, Munja, Krvavi i Koja su bili sigurni, skoro isto kao i naš Goksi koji je skinuo 2 penala protivniku i izrastao u junaka utakmice! Rekreativo 011 je ostvario najveći uspeh u istoriji!!!

Čast i obraz smo odbranili, srce je ostalo na terenu, još jedna stranica je ispisana. Čini se kao jedna velika noć za naš kolektiv koja će sigurno ostati svakome duboko urezana u sećanje jer je stadion FK Voždovac 10.08.2016. postao mesto gde je R011 počeo da ostvaruje svoje snove!!!